top of page
Pierwsza Runda
31.05.26, 09:30

Duo

Ariadna Laddy | Emma Pilch

Program pierwszej rundy

Franz Schubert

Die Junge Nonne Op. 43 Nr. 1, D.828 


Franz Schubert

Die Allmacht Op.79 Nr. 2, D.852 


Reynaldo Hahn 

"Venezia"

Nr. 1. Sopra l'acqua indormenzada


Alexander v. Zemlinsky 

"Walzer-Gesänge nach toskanischen Liedern von Ferdinand Gregorovius", Op.6 

Nr. 6. Briefchen schrieb ich

Reszta programu

Alexander von Zemlinski

"Walzer-Gesänge nach toskanischen Liedern von Ferdinand Gregorovius"

Nr. 1. Liebe Schwalbe

Nr. 2. Klagen ist der Mond gekommen

Nr. 3. Fensterlein, nachts bist du zu

Nr. 4. Ich geh' des Nachts

Nr. 5. Blaues Sternlein


Sergej Rachmaninov

„Не пой, красавицa!“ (from Six Romances Op. 4 No.4) 


Karol Szymanowski

"12 Pieśni kurpiowskich" Op.58

Nr. 4. U jeziorecka  

Nr. 9. Zarzyjze, kuniu

Nr. 12. Wszyscy przyjechali 


Johannes Brahms

"Vier Gesänge" Op. 43

Nr. 1. Von ewiger Liebe

Polaka
Ariadna Laddy

1990

Sopran

Polaka

Ariadna Laddy rozpoczęła studia wokalne w klasie dr. Rafała Grozdiewa. Następnie studiowała u prof. Eugenii Rezler ze szczególnym uwzględnieniem opery i kameralistyki.

Jako solistka brała udział w koncertach wokalnych w Oslo i Drammen, uczestniczyła w produkcji TWON we współpracy z UMFC (Gianni Schicchi i Suor Angelica) oraz zaśpiewała Gianniego Schicchiego na Festiwalu Pucciniego w Grand Theatre w Łodzi. Wcieliła się także w tytułową rolę w Beacie Stanisława Moniuszki na scenie Collegium Nobilium Theatre.

Do jej wyróżnień należą m.in. II nagroda oraz Nagroda Specjalna za największą osobowość artystyczną na VI Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Viva Calisia” oraz wyróżnienie na XI Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Jana Kiepury.

Regularnie koncertuje w Polsce i za granicą. W 2025 roku miała zaszczyt wystąpić w ramach British Music Festival przed kompozytorką Dame Judith Weir. W czerwcu 2026 roku wystąpi na koncercie absolwentów z Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Polaka
Emma Pilch

1996

Fortepian

Polska

Emma Pilch jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Joanny Ławrynowicz-Just oraz w klasie kameralistyki prof. Roberta Morawskiego. W latach 2019/20 studiowała w klasie prof. Björna Lehmanna na Universität der Künste w Berlinie. Już podczas studiów rozpoczęła pracę jako pianistka w klasach śpiewu na uczelni. Brała udział w konkursach pianistycznych i kameralnych m.in. w Koninie, Łodzi, Krakowie, Warszawie, Bydgoszczy i Düsseldorfie. Występowała w salach Filharmonii Narodowej w Warszawie, w Sali Kameralnej Filharmonii Łódzkiej, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia oraz w Parku Łazienkowskim. Koncertowała także za granicą m.in. w Niemczech, Austrii i Francji. Ważne impulsy artystyczne otrzymała m.in. od Kevina Kennera, Franka-Immo Zichnera, Andrzeja Jasińskiego i Wojciecha Świtały.

bottom of page